Profesie Engineer 1

profesie inginer este considerat a fi foarte responsabil și necesar. Engineering este un angajat indispensabil oricărei întreprinderi industriale. Ca parte a acestei profesii poate fi de mai multe specializări: de exemplu, prețul de calcul inginer, inginerul constructor, inginer proiectant, inginer sudor, inginer de mediu, inginer chimist, inginer electrician, și altele.

Funcții și responsabilități Inginer

Circle taxe inginer depinde de specializare, specificul industriei și companiile în care operează.

Printre principalele responsabilități ale inginerului calcul al prețurilor includ următoarele: identificarea și verificarea costului estimat al lucrărilor, coordonarea prețurilor contractuale pentru diferite tipuri de lucrări (construcții, instalații sanitare, instalații, etc.), Pregătirea actelor de lucrări executate.

Activitățile de inginer civil se pot referi la proiectarea de clădiri diferite, drumuri, poduri și altele.

Inginer proiectant implicat în proiectarea, dezvoltarea și punerea în aplicare a structurilor tehnologice avansate de piese individuale.

Principala responsabilitate a unui inginer de sudură este crearea de tehnologia de sudare.

Obiectivul principal al inginer de mediu - pentru a îmbunătăți cu ajutorul echipamentelor de tehnologia de calculator pentru protecția mediului.

inginer chimist specializat în dezvoltarea și perfecționarea reglementărilor tehnologice de producție existente.

Îndatoririle unui inginer electric include proiectarea, dezvoltarea, configurarea, instalarea de echipamente electrice industriale.

Cerințele de calificare pentru inginer

inginer profesie necesită, experiență de muncă mai mare sau învățământ profesional de mijloc în acest domeniu. Candidat pentru postul de inginer trebuie să posede attentiveness, responsabilitate, memorie vizuala buna, concentrare, echilibru, gândire tehnică.

Cariera si Salariu Inginer

Salarii inginer depinde de specificul industriei în care activează, experiența. Puteți începe o carieră cu un master sau maistru, și în viitor, pentru a obține poziția de inginer-șef.